Festival Meziprostor 2019

Letos již popáté jsme se zúčastnili alternativního festivalu Meziprostor. Festival Meziprostor 2019 se konal na Skalákově mlýně u Meziříčka ve dnech 18. 7. – 21. 7. 2019. Znovu jsme si vychutnali pásmo diskusí, přednášek, workshopů, filmů, poezie, hudby a spirituality. Ve čtvrtek bylo za programu zahájení, dále vernisáž výstavy: Vojtěch Vlk – Masky a nakonec první blok hudby. Z kapel měla největší úspěch skupina Povodí Ohře.

Z bohatého pátečního programu nás zaujala zejména panelová diskuse: Politika hrou za účastí zástupců Milionu chvilek pro demokracii, Pirátů, Socialistické solidarity a Fridays for Future. Zajímavá byla i diskuse Karikatury církví a masky věřících, kterou nás provedla husitská farářka Sandra Silná. Bratr kurátor dále navštívil diskusi Role a masky v českých dějinách s historikem Tomášem Petříčkem a sestra vikářka workshop Řeč slova a řeč těla a performaci Tělocvikářkou na Kavkaze s Annou DoŠima. Z kapel v rámci druhého bloku hudby nás zaujala skupina Safenat Paneach se zpívajícím husitským knězem Petrem Wagnerem.

Ze sobotního programu nás pak zaujala hlavně přednáška Kateřiny Lachmanové: Jak si vytváříme karikatury Boha. Podnětná byla i diskuse Masky, které osvobozují: teologie karnevalu s Philem Wymanem. Bratr kurátor se zúčastnil besedy Underground is life: Skalák a jeho mlýn, kde se seznámil se životním osudem současného majitele mlýna a hostitele festivalu Miroslava Skalického. Sestra vikářka dala přednost workshopu Dílna čtení a psaní: Teologie stvoření fikčního světa. Z kapel v rámci třetího bloku hudby nás zaujala skupina Severní nástupiště.

V pátek a v sobotu začínal den Slovem na den. Od čtvrtka večera a soboty večera pak fungoval Modlitební karavan, kde sloužili členové hnutí Modlitby 24-7. Modliteb a rozhovorů u Modlitebního karavanu se účastnili i členové duchovního týmu spolku Meziprostor, mimo jiné sestra vikářka a bratr kurátor. Festival byl zakončen nedělní ekumenickou bohoslužbou, na které se liturgicky podílela i sestra vikářka. Celkově byl letošní Meziprostor, jehož tématem byly Masky, role, hry, velmi zdařilý. Proto doufáme, že Pán nám umožní se zúčastnit festivalu Meziprostor i v příštím roce.

                                                                                          Stanislav Heczko

Antika Bohoslužba Eda jí Eda klobouk 1 Eda před  naší V3S Eda s parukou Faráři před bohoslužbou Historik před přednáškou IMG_20190721_121027 Koupel v rybníku Lachmanová Lenka a další Lezení na přepravky Linoryt Modlitební karavan 1

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.